Voit katsella uutiskirjeemme myös selaimessasi

Painituloksia: Koululiikuntaliiton mestaruuspainit, Kajaani

Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut, kreikkalais-roomalainen painimuoto

 

Kajaani, 17.-18.5.2014

Pojat 13 vuotta

 28 kg: 1) Sampo Varpio Porvoo, 2) Veeti Tuuri Seinäjoki, 3) Vikke Tarkkio Pori, 4) Jami Flinkman Helsinki, 5) Juuso Porri Pori, 6) Veeti Salovaara Ilmajoki

 30 kg: 1) Akseli Erkkola Sipoo, 2) Jesse Tyni Vaasa, 3) Teo Laitila Vantaa, 4) Veeti Pulkkinen Taipalsaari, 5) Leevi Joutsenlahti Pori, 6) Rasmus Heikura Liminka

 32 kg: 1) Juho Takamaa Ilmajoki, 2) Akseli Orava Kaarina, 3) Jesse Mäkelä Hamina, 4) Aleksi Lindeman Imatra,5) Veeti Laakso Kotka, 6) Arttu Suhonen Oulu

 35 kg: 1) Tino Ojala Helsinki, 2) Nestori Mannila Seinäjoki, 3) Kasperi Kauhanen Porvoo, 4) Henrik Kettunen Tornio, 5) Oskari Miettinen Sodankylä, 6) Veeti Näppä Seinäjoki

 38 kg: 1) Miko Elkala Lahti, 2) Jonni Sarkkinen Jyväskylä, 3) Joonas Perkka Ilmajoki, 4) Ilari Kurunsaari Seinäjoki, 5) Juho Lamberg Jyväskylä, 6) Anssi Lampinen Ylöjärvi

 42kg: 1) Joona Mustonen Nurmijärvi, 2) Riki Leskinen Järvenpää, 3) Eetu Pulliainen Helsinki, 4) Nooa Parviainen Jyväskylä, 5) Ron Siren Kotka, 6) Joona Vuoti Oulainen

 47 kg: 1) Jimi Ahola Mustasaari, 2) Riku Suhonen Laukaa, 3) Tomi Loukola Seinäjoki, 4) Topias Saari Heinola, 5) Evert Rosenström Vantaa, 6) Wiljami Kartila Tampere

 53 kg: 1) Aleksi Simojoki Turku, 2) Eemeli Ruusila Järvenpää, 3) Antti Haanpää Kerava, 4) Jiri Toiva Vantaa, 5) Tino Lotvonen Muhos

 59 kg: 1) Patrick Österlund Porvoo, 2) Akseli Salin Helsinki, 3) Leevi Louhula Perho, 4) Niki Zitron Kouvola, 5) Teemu Sinervö Vesilahti, 6) Vexi Puurtinen Lahti

66 kg: 1) Joni Pahikainen Oulu, 2) Niko Karinkanta Tampere

 

Pojat 16 vuotta

 42 kg: 1) Jussi Autio Seinäjoki, 2) Henri Halonen Tornio, 3) Elias Salmela Rovaniemi, 4) Ville Jaskari Helsinki, 5) Aaron Karasti Lappeenranta, 6) Werneri Pudas Alavieska

 46 kg: 1) Aleksi Seppälä Laihia, 2) Teemu Laurila Kouvola, 3) Emil Huovila Kouvola, 4) Arttu Lähde Vaasa, 5) Tiitus Mäkelä Vimpeli, 6) Väinö Nuutinen Imatra

 50 kg: 1) Joni Komppa Seinäjoki, 2) Santeri Korpela Ilmajoki, 3) Kalle Starck Kuopio, 4) Sasu Takko Vantaa, 5) Arsi Martikainen Vantaa, 6) Lauri Korkee Vantaa

 54 kg: 1) Sami Arrasvuori Tampere, 2) Mika Tarkkanen Laihia, 3) Konsta Kvist Kajaani, 4) Onni Turunen Porvoo, 5) Eetu Saukkosaari Seinäjoki, 6) Lauri Karjalainen Kyyjärvi

 58 kg: 1) Arthur Chamba Kotka, 2) Valtteri Loppi Kurikka, 3) Otto Ketonen Ilmajoki, 4) Antti Väli-Torala Ilmajoki, 5) Veeti Leskinen Vantaa, 6) Tuukka Härkönen Kajaani

 63 kg: 1) Akseli Yli-Hannuksela Ilmajoki, 2) Milad Gardniya Kajaani, 3) Roger Ahlgren Imatra, 4) Roni Puustelli Loviisa, 5) Iivari Isoniemi Ilmajoki, 6) Ko Reh Kotka

 69 kg: 1) Elias Tyystälä Kemi, 2) Niko Gardemeister Kouvola, 3) Antti Ketola Lapua, 4) Jarkko Iltanen Akaa, 5) Riku Pasanen Äänekoski, 6) Aaro Mäki-Jouppila Ilmajoki

 76 kg: 1) Arvi Savolainen Lahti, 2) Ville Salo Tampere, 3) Juho Pahikainen Oulu, 4) Paavo Porkka Nokia, 5) Jere Hyvärinen Lapua, 6) Aatu Kiikka Seinäjoki

 85 kg: 1) Toni Lindholm Hyvinkää, 2) Leo Flinkman Askola, 3) Roope Viitanen Tampere, 4) Arttu Mutanen Vantaa, 5) Leevi Lindroos Tampere

 

Pojat 20 vuotta:

 60 kg: 1) Leevi Ukkola Oulu, 2) Miika Lähdesmäki Ilmajoki, 3) Joel Lahdensuo Lapua, 4) Toni-Pekka Järvinen Varkaus, 5) Ilmari Putula Kuortane, 6) Santeri Maijala Keminmaa

 66 kg: 1) Matias Lipasti Ilmajoki, 2) Santtu Pekkala Sodankylä, 3) Tomi Eronen Kotka, 4) Matias Tyystälä Kemi, 5) Juuso Latvala Ilmajoki, 6) Paavo Rantanen Imatra

 74 kg: 1) Niko Erkkola Ilmajoki, 2) Miska Suhonen Jyväskylä, 3) Tommi Räsänen Oulu, 4) Roni Väliheikki Kurikka

84 kg: 1) Juho Mäki-Kuusela Kauhava, 2) Iiro Piippo Jyväskylä, 3) Juho Moisio Jyväskylä

96 kg: 1) Simo Karinkanta Tampere

 

Tytöt 13 vuotta

 

 28 kg: 1) Olga Ahokangas Kokkola, 2) Viivi Raudasoja Rovaniemi, 3) Tuuli Lampinen Ylöjärvi, 4) Aliisa Luostarinen Kokkola, 5) Maija Kujala Seinäjoki, 6) Nella Honkaniemi Ylöjärvi

30 kg: 1) Veera Lehtimäki Vimpeli, 2) Emmi Kiljunen Lahti

34 kg: 1) Mira Rasinkangas Muhos, 2) Aliisa Tuomi Akaa, 3) Vilma Lehtimäki Vimpeli, 4) Venla Salmela Ylivieska, 5) Jutta Pohjola Muhos, 6) Ronja Heikkinen Kajaani

40 kg: 1) Oona Partanen Kajaani, 2) Varpu Saari Ylivieska, 3) Ronja Saarenpää Muhos, 4) Miia Auniola Oulu, 5) Aino Veijola Ii, 6) Aada Pyy Kajaani

48 kg 3: 1) Venla Peltola Miehikkälä, 2) Iida Mäkelä Vimpeli, 3) Elli Tuomi Akaa

 

Tytöt 20 vuotta

 

48 kg: 1) Annimari Aho Kuortane, 2) Elisa Kiljunen Lahti)

55 kg: 1) Janika Vakkila Kuortane, 2) Serafia Mannila Seinäjoki, 3) Jaana Väli-Torala Ilmajoki, 4) Sini Pykäläinen Kouvola, 5) Emma Järvinen Varkaus, 6) Tiina Karvinen Joensuu

67 kg: 1) Henna Tarkkanen Vaasa, 2) Noora Korpi Seinäjoki, 3) Maiju Siltala Kouvola, 4) Katri Minkkinen Muurame

 

Kuntapisteet:   23

1.                        Ilmajoki             55

2.                        Seinäjoki           45

3.                        Tampere           29

4.                        Oulu                   24

5.                        Jyväskylä           24

6.                        Kouvola             24

7.                        Lahti                  23

8.                        Helsinki             21

9.                        Vantaa              20

10.                      Porvoo              19

11.                      Kajaani              18

12.                      Vimpeli              17

13.                      Kotka                 15

14.                      Kuortane           14

15.                      Vaasa                14

16.                      Muhos               14

17.                      Akaa                  12

18.                      Laihia                 11

19.                      Järvenpää         10

20.                      Lapua                10

21.                      Kokkola             9

                           Kemi                  9

23.                      Rovaniemi        9

24.                      Imatra               9

25.                      Kurikka              8

                           Ylivieska            8

                           Tornio               8

28.                      Pori                    8

29.                      Sodankylä         7

30.                      Nurmijärvi        6

                           Kauhava            6

                           Hyvinkää           6

                           Miehikkälä        6

                           Sipoo                 6

                           Turku                 6

                           Mustasaari       6

37.                      Ylöjärvi              6

38.                      Kaarina              5

                           Laukaa              5

                           Askola               5

41.                      Varkaus             5

42.                      Perho                 4

                           Kerava               4

                           Kuopio               4

                           Hamina             4

46.                      Heinola             3

                           Muurame          3

                           Loviisa               3

                           Nokia                 3

                           Taipalsaari3

51.                      Ii                         2

                           Vesilahti            2

                           Lappeenranta2

                           Äänekoski         2

55.                      Oulainen           1

                           Alavieska          1

                           Kyyjärvi             1

                           Liminka             1

                           Joensuu             1

                           Keminmaa        1

61.                      Alavus                0

                           Lohja                 0

                           Loppi                 0

                           Espoo                0

                           Nastola             0

                           Mäntsälä          0

                           Nivala                0

                           Mänttä-Vilppula0

                           Siilinjärvi0

                           Lemi                   0

                           Kangasala         0

                           Isokyrö              0

                           Tuusula             0

                           Ulvila                 0

                           Liperi                 0

                           Hollola              0

                           Lapinjärvi          0

                           Lempäälä          0

                           Pyhtää               0