Voit katsella uutiskirjeemme myös selaimessasi

 

Pohjoismaiset mestaruuspainit Turku, 1. kisapäivän lopputulokset

Pohjoismaiset mestaruuspainit, Turku 3.-4.5.2014

Lopputulokset 1. kilpailupäivä

 

Juniorit alle 20 vuotta, kreikkalais-roomalainen paini

55 kg: 1) Toufan Ahmadi Suomi, 2) Kasperi Lehtonen Suomi, 3) Edwin Dominguez Ruotsi, 4) Markos Merisalu Viro

60 kg: 1) Lauri Mähönen Suomi, 2) Rami Syrjä Suomi, 3) Aleksandrs Jurkjans Latvia, 4) Vegard Jorgensen Norja, 5) Vili Manninen Suomi, 6) Simon Andersson Ruotsi 7) Shamil Khumparov Norja

66 kg: 1) Daniel Soini Ruotsi, 2) Tero Halmesmäki Suomi, 3) Mikko Lyttinen Suomi, 4) Nikita Masjuks Latvia, 5) Sakke Purolainen Suomi, 6) Arttu Kalliolevo Suomi, 7) Asbjorn Utne Norja, 8) Kristjan Toots Viro

74 kg: 1) Rajbek Bisultanov Tanska, 2) Akseli Tarino Suomi, 3) Daniel Mollerop Norja, 4) Jevgenijs Kolcovs Latvia, 5) Markus Jaakkola Suomi, 6) Roni Purolainen Suomi, 7) Alexander Burger Norja, 8) Vili Ropponen Suomi, 9) Eric Drewes Ruotsi, 10) Kristjan Arold Viro, 10) Tobias Bekk Johansen Norja

84 kg: 1) Emil Sandahl Ruotsi, 2) Mark Kjaep Tanska, 3) Antti Mäkinen Suomi, 4) Joona Larmila Suomi, 5) Anders Malmstrom Norja, 6) Raido Liitmäe Viro, 7) Rene-Aleksander Novikov Viro, 8) Aleksandrs Kolosovs Latvia, 9) Riku Liikkanen Suomi, 10) Gerrith Pungas Viro, 11) Reimo Milva Viro

96 kg: 1) Elias Kuosmanen Suomi, 2) Felix Baldauf Norja, 3) Mathias Bak Tanska, 4) Oskar Marvik Norja, 5) Albin Frida Ruotsi, 6) Mark Svetlanov Viro

120 kg: 1) Vsevolods Lapsovs Latvia, 2) Uldis Glazins Latvia, 3) Mattias Viitanen Ruotsi, 4) Arttu-Petteri Klami Suomi

 

Kadetit alle 17 vuotta, kreikkalais-roomalainen paini

42 kg: 1) Artis Mezors Latvia, 2) Isak Bo Rornes Norja, 3) Edvin Kin Viro, 4) Jevgenijs Zalivskis Latvia, 5) Jonas Antonsen Norja, 6) Kristo Viidas Viro

46 kg: 1) Vusal Karimov Ruotsi, 2) Ranet Kaljola Viro, 3) Elmer Mattila Suomi, 4) Santeri Korpela Suomi, 5) Aleksi Seppälä Suomi, 6) Ronald Berget Viro

50 kg: 1) Anton Mann Ruotsi, 2) Jegor Jakovlev Viro, 3) Zans Lizbovskis Latvia, 4) Eetu Saukkosaari Suomi

54 kg: 1) Eemeli Kunttu Suomi, 2) Daniel Fischer Norja, 3) Kasper Ravn Tanska, 4) Jooseppi Kettunen Suomi, 5) Joakim Rolvsoen Norja, 6) Konsta Kvist Suomi, 7) Albin Mann Ruotsi

58 kg: 1) Carl Åen Ruotsi, 2) Hudiafa Cedra Norja, 3) Akseli Yli-Hannuksela Suomi, 4) Kirils Dubko Latvia, 5) Emil Pagh Tanska, 6) Adrian Odegård Norja, 7) Hans Uku Leitham Viro, 8) Niko Nevanperä Suomi

63 kg: 1) Alecsander Jonsson Ruotsi, 2) Mikdad Cedra Norja, 3) Casper Väliahdet Suomi, 4) Keyt Muuga Viro, 5) August Ottesen Tanska, 6) Randel Uibo Viro, 7) Vairis Raudis Latvia

69 kg: 1) Matias Lipasti Suomi, 2) Markus Kallio Suomi, 3) Anton Olsson Ruotsi, 4) Arvi Freiberg Viro, 5) Vilmars Frilins Latvia, 6) Elias Tyystälä Suomi, 7) Markus Sihtola Suomi

76 kg: 1) Truls Thue Norja, 2) Arvi Savolainen Suomi, 3) Konsta Mäenpää Suomi, 4) Iiro Piippo Suomi, 5) Magomed-Emi Yangulbaev Norja, 6) Oskar Meggerle Ruotsi, 7) Davis Naumciks Latvia, 8) Toms Treihlers Latvia, 9) Ardo Pajur Viro, 10) Fabian Christiansen Norja

85 kg: 1) Juho Moisio Suomi, 2) Casper Bernhardsson Ruotsi, 3) Maksims Cernavskis Latvia, 4) Otto Ojala Suomi

100 kg: 1) Keiro Raudkats Viro, 2) Simo Karinkanta Suomi

 

Tytöt alle 17 vuotta, vapaapaini:

38 kg: 1) Taru Vainionpää Suomi, 2) Kristina Ronkevits Viro, 3) Polina Sahno Viro

43 kg: 1) Diana Dzasazeva Latvia

46 kg: 1) Annimaria Aho Suomi, 2) Svetlana Romanovska Latvia, 3) Emma Kujala Suomi, 4) Hele Tamm Viro

52 kg: 1) Sara Ahlen Ruotsi, 2) Jaana Väli-Torala Suomi

56 kg: 1) Cecile Pettersen Norja, 2) Serafia Mannila Suomi

60 kg: 1) Alexandra Sandahl Ruotsi, 2) Hedda Haug Strand Norja, 3) Gunn Rita Boine Norja, 4) Jade Lindfors Suomi

65 kg: 1) Denise Makota Ström Ruotsi, 2) Selma Pedersen Norja, 3) Noora Korpi Suomi

70 kg: 1) Ida Ronninghaug Norja, 2) Anette Traks Viro